تغییر چهره‌ی گوشی

نویسنده: مائده گیوه‌چین شماره: 193
اگر از افرادی باشید که دوست دارند ظاهر سیستم‌عامل گوشی خود را مدام تغییر دهند، قطعا انتخابی جز گوشی‌های اندرویدی ندارید...
 اگر از افرادی باشید که دوست دارند ظاهر سیستم‌عامل گوشی خود را مدام تغییر دهند، قطعا انتخابی جز گوشی‌های اندرویدی ندارید. قابلیت‌های سفارشی‌سازی، یکی از بهترین ویژگی‌های اندروید است که طرفداران زیادی دارد و برای این سفارشی‌سازی چه راهی بهتر از استفاده از لانچر؟ در حالی که سیستم‌عاملی مانند iOS حسابی دست شما را در تغییرات بسته‌ و سیستم‌عامل‌های دیگری مانند ویندوز موبایل هم امکانات ویژه‌ای برای این تغییرات در اختیار شما قرار نمی‌دهند، لانچرهای اندرویدی یکی از بهترین و راحت‌ترین راه‌ها برای تغییر کامل رابط کاربری بصری اندروید هستند. لانچرها، امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهند که در حالت عادی و استاندارد وجود ندارند و با آن‌ها می‌توانید عملکرد و ظاهر صفحه‌ی Home گوشی اندرویدی خود را متفاوت کنید. اگر شما هم از ظاهر گوشی اندرویدی خود خسته شده‌اید، بهتر است با لانچر به‌روزسانی‌شده‌ی «مایکروسافت» و چند لانچر قدرتمند دیگر آشنا شوید.

بازگشت پرقدرت مایکروسافت
مایکروسافت، یکی از بهترین لانچرها را از چند سال پیش با نام «Arrow Launcher» عرضه کرد، ولی چندی پیش این غول نرم‌افزاری دنیا تصمیم گرفت دستی به سر و گوش لانچر اندرویدی خود بکشد و آن را با نام تجاری معتبر مایکروسافت لانچر و با لوگویی جدید به‌روزرسانی کند. همان‌طور که انتظار می‌رود لانچر مایکروسافت مانند گذشته با دیگر سرویس‌های این شرکت مانند بینگ و اوت‌لوک یکپارچگی بالایی دارد. به‌عنوان مثال می‌توانید از تصویر پس‌زمینه‌ی موتور جست‌و‌جوی بینگ بهره ببرید، به‌این‌ترتیب با تغییر تصویر پس‌زمینه‌ی بینگ، تصویر زمینه‌ی گوشی شما هم مطابق با آن عوض می‌شود.
قابلیت‌های شخصی‌سازی زیادی به نسخه‌ی جدید افزوده و رابط کاربری آن یکدست‌تر شده است. نصب لانچر مایکروسافت، تم‌ها و آیکون‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید با قرار دادن میانبرهای مختلف روی صفحه‌ی هوم، راحت‌تر به بخش‌های مختلف گوشی دسترسی داشته باشید. هر چند امکان پین کردن مخاطبان در صفحه‌ی خانگی گوشی وجود دارد، ولی نمی‌توان آیکون‌های مورد نظر را به صفحه‌ی اصلی گوشی اضافه کرد. کاربران همچنین می‌توانند از دستورات حرکتی سفارشی بهره ببرند.
یکی دیگر از قابلیت‌های این لانچر، امکان تعامل فعال بین رایانه‌های شخصی و اندروید است. قابلیت Continue on PC  به کاربران اجازه می‌دهد تصویر یا لینک موردنظر خود روی گوشی را در کامپیوتر ویندوز ۱۰ باز کنند. همچنین می‌توانند پس از ایجاد تغییرات در فایل‌ها، آن‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند...