ناپدید کردن آی‌فون

نویسنده: حسین رحمانی
چند روزی است عرضه‌ی «آی‌فون ۱۰» با قیمت پایه‌ی هزار دلار (در ایران حدود شش تا هفت‌و نیم‌میلیون تومان) آغاز شده است و نخستین خریداران توانسته‌اند به لوکس‌ترین محصول اپل دست پیدا کنند...
 چند روزی است عرضه‌ی «آی‌فون ۱۰» با قیمت پایه‌ی هزار دلار (در ایران حدود شش تا هفت‌و نیم‌میلیون تومان) آغاز شده است و نخستین خریداران توانسته‌اند به لوکس‌ترین محصول اپل دست پیدا کنند. گذشته از ارزنده بودن یا نبودن این گوشی با چنین قیمتی، آی‌فون ۱۰ مجموعه‌ای از نوآوری‌ها را در خود جا داده است و به نظر می‌رسد طراحی گوشی‌های هوشمند را در آینده دستخوش دگرگونی کند. نکته‌ی دیگر این‌که این گوشی در «اپل پارک»، ساختمان جدید این شرکت، معرفی شد که کار ساخت آن به تازگی پایان یافته است. به همین بهانه سراغ مصاحبه‌ای از «جانی آیو»، طراح ارشد اپل، با مجله‌ی «Wallpaper» رفته‌ایم که در آن جانی آیو  از چالش‌های طراحی اپل پارک و آی‌فون ۱۰، به عنوان آخرین محصول‌های اپل، می‌گوید.

در یکی از آخرین روزهای تابستان گذشته، زمانی که خبرنگاران و مهمانان دیگر به سیلیکون ولی کالیفرنیا و مقر جدید اپل می‌رفتند تا شاهد آخرین رویداد اپل باشند، انتظارها بسیار بالا بود؛ قرار بود بزرگ‌ترین غول سیلیکون ولی، در بین غول‌های دیگر ساکن در این منطقه، از مهم‌ترین به‌روزرسانی آی‌فون- از زمان معرفی نخستین آی‌فون در 10 سال پیش- رونمایی کند. آی‌فون جدیدی که قرار بود معرفی شود، اتفاق مهمی بود، اما کسانی که اقبال حضور در آن مراسم را پیدا کرده بودند، از دیدن و بودن در فضای محوطه‌ی مقر جدید اپل هم به همان اندازه هیجان‌زده بودند.
این نخستین باری بود که گروه بزرگی از افراد می‌توانستند ساختمان پنج‌میلیارد دلاری اپل را تماشا کنند؛ ساختمانی حلقه‌ای شکل و ساخته شده از شیشه، آلومینیم، سنگ و بتن که گروه معماری «Foster + Partnets» آن را طراحی کرده است.

مقر اصلی اپل ‌
جانی آیو، رئیس بخش طراحی صعنتی شرکت اپل، پنجاهمین سال زندگی‌اش را می‌گذارند و فیزیک بدنی درشتی دارد. به گرمی گفت‌وگو می‌کند و آن‌طور که گفته می‌شود، شخصیتی است دوست‌داشتنی. به گفته‌ی خودش به خاطر ساختمان جدید اپل و چشم‌اندازهای خاص آن، هیجان‌زده است...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code