راهنمای استریوگرام

نویسنده:
صورتتان را درست در مقابل تصویر استریوگرام قرار دهید. تا آن‌جایی كه می‌توانید و راحت هستید به تصویر نزدیك شوید و نگران متمركز شدن روی آن نباشید....
صورتتان را درست در مقابل تصویر استریوگرام قرار دهید. تا آن‌جایی كه می‌توانید و راحت هستید به تصویر نزدیك شوید و نگران متمركز شدن روی آن نباشید. در اصل شما باید به تمام عكس نگاه كنید و نه یك بخش خاص.
نكته : اگر معمولا از عینك یا لنز طبی استفاده می‌كنید، برای دیدن تصویر استریوگرام آن را روی چشمانتان قرار دهید.معمولا نسخه‌ی چاپی برای تشخیص محتوای استریوگرام بهتر از نسخه‌ی كامپیوتری است.


حالا به آرامی از تصویر استریوگرام فاصله بگیرید. همان‌طور كه به عقب می‌روید سعی كنید روی كل عكس متمركز شوید. اگر چشمانتان روی یك نقطه متمركز شدند،‌ دوباره به تصویر نزدیك شوید و مراحل قبل را تكرار كنید.
نكته: اگر زمانی كه به عقب قدم برمی‌دارید، چشمانتان همچنان تلاش می‌كند روی تصویر تمركز كند، ناامید نشوید. طبیعی است كه باید چند بار تلاش كنید تا بتوانید تصویر را ببینید.
برای این‌كه روی خود تصویر استریوگرام متمركز نشوید،  این روش می‌تواند به شما كمك كند: فكر كنید تصویر استریوگرام یك پنجره است و شما دارید تلاش می‌كنید به تصویری كه پشت آن است، نگاه كنید.


سر خود را به عقب و جلو حركت دهید. در فاصله‌ی مناسب می‌بینید كه الگوها با‌هم همپوشانی دارند و تصاویر ناواضح سه بعدی كم‌كم نمایان می‌شوند. همچنان از همان فاصله و درهمان حالت به آن تصویر تار سه بعدی نگاه كنید. درنهایت تصویر واضح می‌شود و شما روی آن متمركز می‌شوید.
نكته: صبور باشید. ممكن است بین چند ثانیه تا چند دقیقه طول بكشد تا تصاویر مخفی استریوگرام به صورت طبیعی در مقابل چشمان شما پدیدار شوند.
اگر در هر نقطه‌ای تمركزتان را از دست دادید، این فرایند را از ابتدا تكرار كنید تا دوباره بتوانید دید خود را متمركز كنید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code