بخوانید

نویسنده:
مجموعه‌ی «دونده‌ی هزارتو» داستانی نفس‌گیر و هوشمندانه است که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد و بیش از سه میلیون نسخه از آن فقط در آمریکا به فروش رفته است...
علاج مرگ
دونده‌های هزارتو
  نویسنده:  جیمز دشنر
  ترجمه:   مینا موسوی
  نشر:  افق، 384صفحه، 22 هزار تومان

مجموعه‌ی «دونده‌ی هزارتو» داستانی نفس‌گیر و هوشمندانه است که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد و بیش از سه میلیون نسخه از آن فقط در آمریکا به فروش رفته است. «دونده‌ی هزارتو» از سوی رسانه‌های متعددی به‌عنوان بهترین رمان نوجوان سال انتخاب شده و بر اساس آن، فیلم چند قسمتی به ‌همین نام به نمایش درآمده است. «علاج مرگ» جلد سوم این مجموعه است که در داستان این جلد، سازمان شرارت همه چیز را از توماس گرفته: زندگی، خاطرات و حالا هم دوست‌هایش. تنها یک آزمون دیگر باقی مانده تا آزمایش‌ها کامل شوند، اما سازمان شرارت نمی‌داند که توماس تمام حوادث گذشته را به یاد دارد. زمان دروغ به پایان رسیده، اما حقیقت ممکن است خطرناک‌تر از چیزی باشد که توماس تصور می‌کند. یعنی کسی از این ماجرا جان سالم به در می‌برد؟
«لانه‌ی گریورها» عنوان اول و «گذر از جهنم» دومین جلد این مجموعه است. در کتاب اول، وقتی در بالابر باز می‌شود، تنها چیزی که توماس به یاد می‌آورد، اسم کوچکش است. ولی او تنها نیست. گروهی از پسرهای هم‌سن و سالش ورود او را به هزارتو خوشامد می‌گویند. هیچ‌کس نمی‌داند چرا به هزارتو آمده یا چه اتفاقی برای جهان بیرون افتاده است. اما ناگهان دختری وارد هزارتو می‌شود که پیامی به همراه دارد: یا راهی به بیرون پیدا کنید یا همگی هلاک خواهید شد .در جلد دوم هم توماس فهمیده بوده که راه، پرپیچ‌و‌خم‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کرد و بیرون از هزارتو خطرهای بیشتری زندگی او و دوستانش را تهدید می‌کرد. او چند هفته‌ی گذشته را در ترس و وحشت گذرانده بود ولی بالاخره کسی باید کنترل اوضاع را به دست می‌گرفت. آن‌ها برای آن‌که از این مهلکه جان سالم به در ببرند، به یک نقشه احتیاج داشتند.

 بخشی از متن كتاب:
لارنس در را باز کرد و توماس با نگرانی منتظر علامتش ماند. تق‌تق بلندی که روی شیشه‌ی ون خورد، توماس را از جا پراند، ولی او آماده بود. برندا در سمت خودش را آرام باز کرد و بیرون رفت. توماس پشت سرش رفت، تلاش کرد در تاریکی چیزی ببیند، ولی همه جا سیاهی مطلق بود. صدای تق‌تق بلندی آمد و همه جا با نور سفید و درخشانی غرق در روشنایی شد. توماس چشم‌هایش را محکم بست و دست‌هایش را جلوی صورتش گرفت، بعد انگشتانش را جلوی چشم‌هایش سپر کرد و آرام لای آن‌ها را باز کرد تا بفهمد چه خبر شده. نورافکن بزرگی، روی سه‌پایه، مستقیم به طرف آن‌ها گرفته شده بود. فقط می‌توانست نمای سیاهی از بدن دو نفر را در دو طرف نورافکن تشخیص دهد. نگاهی به دور و برش انداخت و سایه‌ی حداقل دوازده نفر دیگر را دید که با اسلحه‌های مختلف محاصره‌شان کرده بودند. لارنس اشتباه نکرده بود.مردی فریاد زد: «لارنس تویی؟» صدایش در حصار دیوارهای بتنی منعکس شد و معلوم نبود چه کسی از کدام طرف حرف می‌زند.
«آره منم.»

بازجویی از صدام
اعترافات دیکتاتور
  جان نیکسون، ترجمه‌ی هوشنگ جیرانی، نشر پارسه، 244 صفحه، 23 هزار تومان

14 سال پیش، بعد از نه ماه جست‌وجوی آمریکایی‌ها، صدام حسین با موهایی آشفته و ظاهری تکیده در گودالی در تکریت به دام افتاد. از چند روز بعد جان نیکسون، تحلیلگر ارشد سیا که سال‌ها کارش مطالعه و تحقیق درباره‌ی شخصیت‌های جهان و دیدگاه‌های آن‌ها بوده است، مأمور بازجویی از صدام شد.
بازجویی در یک اتاق ساده و بدون این‌که دست و پای زندانی بسته باشد، انجام می‌شد. مجموعه‌ی بازجویی‌های نیکسون از صدام حسین بعدها در کتابی چاپ شد که ترجمه‌ی آن به تازگی منتشر شده است. بخش‌های مهمی از این کتاب به گفته‌های صدام درباره‌ی اتفاقات تاریخی، ایران، شیعیان و ... اختصاص دارد که خواندنی است و جذاب و نفس‌گیر. متن كتاب تلفیقی است از گفته‌های صدام، وقایع تاریخی مربوط به آن گفته‌ها و تحلیل‌های نیكسون.

‌اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار
کیهان به زبان ساده

   نیل دگراس تایسن، ترجمه‌ی قاسم كیانی‌مقدم، نشر مازیار، 120 صفحه،
 10 هزار تومان

«نیل دگراس تایسن»، اخترفیزیکدان مشهور و محبوب جهانی می‌گوید:«هر یک از ما، گه‌گاه به آسمان نگریسته و از خود می‌پرسیم: تمام این‌ها چه معنی می‌دهد؟ این‌ها چطور کار می‌کند؟ و جایگاه من در گیتی کجاست؟ ماهیت فضا و زمان چیست؟» کتاب «اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار» تلاش می‌کند به این سوال‌ها جواب بدهد. تایسن، جهان را در نوشته‌ای موجز و روشن، با زبانی طنزآمیز و گویا، به ما معرفی می‌کند. این كتاب شما را با جدیدترین دانستنی‌های مربوط به کیهان آشنا می‌کند؛ از مهبانگ تا سیاهچاله‌ها، از کوارک تا مکانیک کوانتومی و از جست‌وجوی سیاره‌ها تا جست‌وجو برای حیات در گیتی.

دنیای آتش و یخ
مقدمه‌ی بازی تاج و تخت

  ‌ جورج آر.آر. مارتین، ترجمه‌ی علی مصلح‌حیدرزاده، نشر ویدا، 308ص، 146 هزارو 500 تومان
«دنیای آتش و یخ» مقدمه‌ی نغمه‌ی آتش و یخ، شاهكار مارتین كه یكی از خلاقانه‌ترین و سرگرم‌كننده‌ترین فانتزی‌های حماسی عصر ماست، یك پیش‌درآمد درست و حسابی. این كتاب كه تصویرسازی‌های پروپیمان دارد، تاریخ جامع هفت اقلیم است و گزارش‌های دقیق و قوام‌یافته از نیروهای حماسی، رقابت‌های تلخ و شوم و شورش‌ها‌یی را كه به وقایع مجموعه‌ی نغمه‌ی آتش و یخ و سریال‌ تلویزیونی بازی تاج و تخت منتهی شدند، ارائه می‌دهد. به خاطر همین است زیرعنوان این كتاب یك جمله‌ی كنجكاوی‌برانگیز نوشته شده است؛ «تاریخ قبلا دیده‌نشده‌ی وستروس و سرزمین‌های فراسو، همراه با صدها صفحه متن و سند جدید اثر مارتین».ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code