با زباله‌های‌مان چـه کنیـم؟

نویسنده:
همان‌طور که در این شماره دیده‌اید ما با راه‌اندازی یک کمپین مبارزه با زباله از خوانندگان دانستنیها خواستیم تا با این حرکت برای کاستن معضل زباله بپردازند.
در ادامه خواهیم دید که زباله‌ها چه به روز طبیعت و البته خود ما می‌آورند و چطور که به کمک راهکار‌های ساده می‌توانیم از حجم زباله‌های موجود در طبیعت کم کنیم.


مسأله زباله
زباله یکی از مهم‌ترین مسائل جهان امروز است. انباشت زباله در مناطق مختلف و دریا‌ها باعث آلودگی‌های وسیع آب و خاک در مناطق مختلف جهان شده است. در حقیقت آلودگی ناشی از زباله‌ها تاثیر بسیارزیادی در تخریب محیط طبیعی و اکوسیستمی دارد که ما جزئی از آن هستیم و برای حیات‌مان به آن وابسته‌ایم. بنابراین سهل‌انگاری در برخورد با زباله مثل این است که با دست خودمان تیشه به ریشه خودمان بزنیم.

سرطان پلاستیک
تا آنجا که می‌توانید از پلاستیک استفاده نکنید. پلاستیک‌های معمولی (کیسه پلاستیکی) برای 100 سال در طبیعت باقی می‌مانند. برخی انواع پلاستیک زود‌تر و برخی دیرتر تجزیه می‌شوند، اما به هر حال برای مدت‌ها در طبیعت باقی خواهند ماند و به منبع آلوده‌کننده آب و خاک تبدیل می‌شوند. علاوه بر اینها استفاده از ظروف پلاستیکی برای حمل، گرم کردن و خوردن غذا، باعث حل شدن پلاستیک در چربی موجود در غذا می‌شود....ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code