ای‌میل بزنید

نویسنده:
امیرمسعود جعفری هفده ساله از گرگان| از این که بالاخره تغییرات را درجلد مجله دیدم، شگفت‌زده شدم، البته جلدهای قبل هم معرکه بودند. من خودم به شخصه خیلی به گرافیک علاقه دارم و همیشه طرح‌های آقای آذرخیل را تحسین می‌کنم...
كمیك را برگردانید
امیرمسعود جعفری هفده ساله از گرگان| از این که بالاخره تغییرات را درجلد مجله دیدم، شگفت‌زده شدم، البته جلدهای قبل هم معرکه بودند. من خودم به شخصه خیلی به گرافیک علاقه دارم و همیشه طرح‌های آقای آذرخیل را تحسین می‌کنم.
آشنایی من با دانستنیها به حدود شش سال پیش برمی‌گردد. یك روز در کتابخانه بودم و همین‌طور که داشتم قفسه‌ها را نگاه می‌کردم به قفسه‌ی مجلات رسیدم و چشمم به مجله‌ای به نام دانستنیها افتاد و از آن جایی که به تاریخ باستان علاقه دارم و عکس روی جلد هم اتفاقا عکس فرعون بود، من را کنجکاو کرد تا آن بردارم. خواندمش و دیدم چه مطالب جالبی دارد و هرچه بخواهی داخلش هست. از آن موقع تا الان دارم مطالب مجله را دنبال می‌کنم.همیشه بخش خوانندگان را می‌خوانم و به خاطر پرسش و پاسخ‌های بامزه، آن را جزء بخش‌های طنز مجله به حساب می‌آورم! از خواندن بخش‌هایی مثل «عجیب‌تر از علم»، «نجوم»،« معرفی کتاب»، «دیجیتال» و «به من بگو چرا» خیلی لذت می‌برم. دانستنیها کار خوب دیگری هم انجام داده و آن این است که در اولین صفحه‌ی مجله به معرفی مشاهیر کشورمان می‌پردازد و ما را بیشتر با آن‌ها آشنا می‌کند.

پیشنهادات:
1. در قسمت سرگرمی به جای گذریاب، جدول بگذارید که پس فردا آلزایمر نگیریم و هرچه از دانستنیها یاد گرفتیم برود هوا!
2. می‌توانید در قسمت پوستر به غیر از ماشین و موتور و حیوان از تصاویر مکان‌های گردشگری ناب ایران استفاده کنید.
3. لطفا بخشی طراحی کنید که در هر شماره یک اختراع یا اکتشاف را به ما معرفی کند.
4. لطفا یک مقاله بنویسید درباره‌‌ی بزرگ‌ترین کارآگاه‌های ادبیات جهان (اگر درباره‌ی شرلوک هلمز باشد که نور علی نور است).
5.  لطفا باز هم کمیک بگذارید. کمیک‌های «جاسوسان در تخت جمشید» و «بوعلی، سریع و مرگبار» بی‌نظیر بودند.
 آقای جعفری عزیز، خوشحالیم كه تغییرات مجله توجه شما را جلب كرده‌اند. پیشنهادهایتان را درصورت امكان در دستور كار قرار می دهیم. نامه ی شما به عنوان نامه‌ی برگزیده‌ی این شماره انتخاب شده است. لطفا برای دریافت جایزه‌ی خود با شماره‌ی 02123023458 تماس بگیرید.

داخلی‌ها را معرفی كنید
مصطفی عارف|خیلی وقت است دانستنیها می‌خوانم و با نوع مطالب شما آشنا شده‌ام که هر شماره از مجله را چاپ می‌کنید به چه چیزی اهمیت می‌دهید.
«پیشتازان» و «محرمانه‌ی ایرانی» که خیلی وقت است به دانستنیها اضافه شده‌اند، می‌توانند نگاه طرفداران را نسبت به ایران عوض کنند، مثلا بخش پیشتازان: به نظر من این قسمت از دانستنیها می‌تواند شعار«ما می‌توانیم» را به طور غیرمستقیم به خواننده برساند.
 پیشتازان به معرفی نخبگان و دانشمندان ایرانی‌ای که برای پیشرفت علم تلاش می‌کنند، می‌پردازد و انگار می‌گوید علت پیشرفت شرق و غرب همان چشم و گوش و مغزی است که ما داریم و آن‌ها به شكل بهتر‌ی از آن استفاده می‌کنند. بخش«محرمانه‌ی ایرانی» همان‌طور كه از نامش پیداست به ایرانی‌ها مربوط است و توانش را صرف اهمیت دادن به خبرهای خوب و بد ایرانی می‌کند.
این دو بخش همان چیزی است که من خواننده، من طرفدار دانستنیها، از این مجله می‌خواهم؛ «نگاه به داخل و توانایی‌ها».
اما گاهی  وقت‌ها شاهد آن هستم که بخش دیجیتال پیشنهاد می‌کند شما این محصول «خارجی» را بخرید. در حالی که همین محصول در داخل تولید می‌شود (انگار ما شده‌ایم چرخ دنده‌های شرکت‌های خارجی و آن‌ها هر محصولی که تولید می‌كنند ما باید بخریم. بخشی از پیشرفت‌های سامسونگ و اپل و... حاصل حمایت ما ایرانی‌هاست). شما هم در پیشرفت محصولات خارجی اندازه‌ی سرسوزن هم کوتاهی نکرده‌اید. (پشت مجله‌ی دانستنیها همیشه با تبلیغاتش از خارج حمایت کرده است).
ولی افسوس که یک تولیدکننده‌ی داخلی تلویزیون ساخت و شما نصف خط هم ننوشتید. افسوس از رونمایی از گوشی ایرانی که شما برای پیشنهاد در بخش دیجیتال آن را معرفی نکردید. افسوس که خارجی‌ها ماشین لباسشویی می‌ساختند و شما دقیق جزئیات آن را با آب و تاب می‌نوشتید.
 آقای عارف عزیز، ممنونیم كه پیشنهادات و انتقادهایتان را برای ما فرستادید. همان‌طور كه بارها توضیح داده‌ایم، سازمان آگهی‌های موسسه‌ی همشهری از تحریریه ی دانستنیها جداست و ما دخالتی در انتخاب آگهی‌ها نداریم. درمورد بخش دیجیتال هم، در سال‌های گذشته دانستنیها بارها نشان داده كه اگر اگر محصول جدید داخلی‌ای تولید شود كه قدمی رو به جلو برداشته باشد، بدون شك در دانستنیها حضور خواهد داشت؛ همان‌طور كه به دیگر بخش‌هایی كه ایران در آن حوزه‌ها پیشرو است، پرداخته‌ایم؛ از توان موشكی تا انرژی هسته‌ای. اما در حوزه‌ی دیجیتال هنوز شركت‌های ایرانی فاصله‌ی زیادی تا مرزهای این حوزه دارند ازآن طرف از معرفی شركت‌ها و محصولات پیشرویی كه این  روزها در مرزهای تكنولوژی حضور دارند، نمی‌توان چشم‌پوشی كرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code