اتفاق عـلمی و تکنولوژیک که در دو هفته‌ی اخیر سرو صدا کردند

نویسنده:
در میان پربیننده‌ترین تصاویر علمی-فناوری هفته‌های اخیر می‌توان به تازه‌ترین تصاویر ارسالی فضاپیمای «جونو» از سطح سیاره‌ی مشتری، رونمایی امارات از تازه‌ترین طراحی کابین‌های فرست‌کلاس هواپیماهای بویینگ ۷۷۷ و افتتاح موزه‌ی زیبای لوور ابوظبی در امارات اشاره کرد. ..
در میان پربیننده‌ترین تصاویر علمی-فناوری هفته‌های اخیر می‌توان به تازه‌ترین تصاویر ارسالی فضاپیمای «جونو» از سطح سیاره‌ی مشتری، رونمایی امارات از تازه‌ترین طراحی کابین‌های فرست‌کلاس هواپیماهای بویینگ ۷۷۷ و افتتاح موزه‌ی زیبای لوور ابوظبی در امارات اشاره کرد.

ابروباد مشتری
هر ۵۳ روز یک‌بار، فضاپیمای جونو یک گردش مداری را به دور مشتری تکمیل می‌کند. روز ۲۴ اکتبر (۲ آبان) گذشته، این فضاپیما برای هشتمین بار از فاصله‌ی چهارهزارودویست کیلومتری سطح مشتری گذشت و ناسا، داده‌های ارسالی آن را در پایگاه اینترنتی JunoCam بارگذاری کرد. علاقه‌مندان در قالب پروژه‌ی علوم شهروندی به پردازش و رنگ‌آمیزی این تصاویر پرداختند و توانستند برخی از هیجان‌انگیزترین تصاویری را که تاکنون از اجرام منظومه‌ی شمسی ثبت شده است، آشکار کنند. مشتری جو فعالی دارد و انرژی توفان‌های آن را گرمای حاصل از انقباض گرانشی هسته‌ی این سیاره تأمین می‌کنند. رنگ قهوه‌ای هم نشان‌دهنده‌ی لایه‌های ژرف‌تر و رنگ سفید، نشان‌دهنده‌ی ابرهای فوقانی جو این سیاره است...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code